Złotów

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
4 500 000 PLN
Cena za m2
2 443 PLN
Powierzchnia
1 842 m2
Powierzchnia działki
30 000 m2
Stan budynku
Dobry
Typ domu
Pałacyk
Rynek
Wtórny
Numer oferty
2198/1587/ODS

Opis nieruchomości

DO SPRZEDANIA PAŁAC - PIĘKNY ZABYTKOWY OBIEKT W ZŁOTOWIE.

Pałac ma charakter zabytkowy, położony jest w pięknym parku ze starodrzewiem - park o powierzchni ok. 3 ha.
Zarówno pałac, jak i park wpisane są do rejestru zabytków.
Obiekt składa się z budynku pałacowego, piętrowego z oficynami parterowymi o łącznej powierzchni użytkowej 1.842 m2.
Budynek posiada 18 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni 1.225 m2 oraz jeden lokal użytkowy o pow. 241,70 m2.

Kompleks pałacowo - parkowy, ze względu na zabytkowy charakter oraz jego atrakcyjne położenie geograficzne (w bezpośrednim sąsiedztwie Borów Tucholskich), może pełnić funkcję związaną z wypoczynkiem i rekreacją, rozszerzoną o edukację i szkolenia.
Proponowane, przez Konserwatora Zabytków, powyższe docelowe przeznaczenie kompleksu, uwypukli wszelkie walory historyczne i estetyczne oraz podkreśli jego unikalność.
Proponowane przeznaczenie kompleksu: Centrum hotelowo - szkoleniowe.
Na terenie północno-zachodniej części Polski istnieje brak obiektów spełniających funkcję hotelowo-szkoleniową dla najbogatszej klienteli. Ze względu na swoje walory i położenie, pałac daje ogromne możliwości przyciągania wielu osób z tej grupy zawodowej.
Dom wypoczynku dla osób dobrze sytuowanych, będących u schyłku kariery zawodowej. Projekt ten skierowany jest do najwyższej kadry managerskiej, będącej u schyłku kariery zawodowej, dla której przejście na emeryturę stanowi dużą zmianę stylu życia. Podobne projekty od wielu lat stosowane są z powodzeniem w takich krajach jak: Wielka Brytania, Francja, Szwajcaria oraz innych krajach południowej Europy.

Oferowana nieruchomość zbudowana na przełomie XVIII i XIX wieku, to niewielka rezydencja myśliwska ówczesnych właścicieli. Po zakupie dóbr złotowskich przez Hohenzollernów, przebudowana w latach 30. XIX wieku przez pruskiego architekta Karla Friedricha Schinkla w stylu klasycystycznym z elementami neogotyku. Rezydencja przez wiele lat stanowiła siedzibę firm. Obecnie część gmachu wykorzystywana jest jako budynek mieszkalny. W sąsiedztwie pałacu znajduje się cenny park.

Złotów (łac. Zlotovia, niem. Flatow, kasz. Złotowo) - jest jednym z największych miast Krajny. Położone w najbardziej na północ wysuniętym obszarze województwa wielkopolskiego, w malowniczym otoczeniu jezior i lasów, na wysokości około 110 m n.p.m.
Miasto leżące nad rzeką Głomią i w sąsiedztwie pięciu jezior polodowcowych: Miejskiego, Zaleskiego, Baba, Proboszczowskiego, Burmistrzowskiego,
Liczba mieszkańców - ca 20 000.

Cena ofertowa 4,5 mln.zł.

Parametry dodatkowe

  • Droga dojazdowa: Asfaltowa
  • Typ ulicy/drogi: Główna

Mapa

Kontakt

Anna Oborska

Anna Oborska

Specjalista ds. nieruchomości komercyjnych

Mobile:
530 525 080
Telefon:
22 616 66 66
Email:
anna.oborska@nieruchomosci.net

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę \"BRANDT NIERUCHOMOŚCI\" Sp. z o.o. Spółka Komandytowa dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest \"BRANDT NIERUCHOMOŚCI\" Sp. z o.o. Spółka Komandytowa z siedzibą w Warszawa (03-934) przy Zakopiańska 5 lok. 2. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania oraz innych prawach zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) a dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WF (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Szczegółowe informacje dotyczące polityki prywatności znajduję się w odnośniku Zasady przetwarzania danych osobowych.